Marka Tescil

marka-tesciliBir işletmenin ürün veya hizmetlerini bir başka işletmenin ürün veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan kişi adlarından, sözcüklerden, şekillerden, harflerden, sayılardan oluşan her türlü işaret ve sembollere marka denilmektedir. Globalleşen dünyada ayrıcalıklı bir yere sahip olmak isteyen işletmelerin gelişen ekonomiden pay alabilmeleri için marka tescili yapmaları gereken en önemli husustur.

Maddi duran varlıklar (makine parkı, şirket binaları, arsaları gibi), içinde bulunduğumuz yüzyılın ilk yarısında şirketlerin ticari değerinin büyük bir kısmını teşkil ederken, yüzyılın ikinci yarısında marka değerleri toplam şirket değerinin büyük kısmını kapsar hale gelmiştir. Bazı şirketlerin değeri, toplam şirket değerinin % 80’ nine ulaştığı göz önüne alındığında, tescil yaptırmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak oldukça anlamlı olacaktır.

Uzun uğraşlar sonucu yarattıkları ve dünyaya tanıttıkları kurumların tescil işlemlerini yerine getiren, bunun takibini yaptıran kuruluşlar, kullanım haklarından doğan faydaları ekonomik olarak fazlası ile geri almaktadırlar. Tüketicilerde marka bilincinin oluşması ve tüketim alışkanlığının buna endekslenmesi ile kurum ve kuruluşların ticari pastadan çok daha fazla pay aldığını söylemek mümkündür.

Son yıllarda oluşan bu bilinç ile Avrupa’nın en çok başvuru yapan ülkesi konumuna gelen Türkiye’de işlemleriniz, marka tescil ofisleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Sektörün önde gelen kuruluşlarından olan ve İstanbul, Ankara ve İzmir’ de faaliyet gösteren İstek Patent, hizmetlerini en uygun fiyatlar kapsamında sunmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine en kaliteli hizmeti vermektedir.

Yeni marka oluşturmada kişi ve kuruluşların çözüm ortağı olan İstek Patent, profesyonel kadrosu ile her türlü araştırma ve tescil işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

Site Haritası