Barkod tescil belgesi ticari iş hayatında firmalara ve kurumlara iş gücü anlamında kolaylıklar sağladığı gibi hatasız işlem yapma olanağını sunmaktadır.

Barkod sistemi ürünlerin giriş işlemlerini barkod okuyucu makinelerle sağlayıp stok durumlarına daha kolay erişebilme fırsatını sağlamaktadır. Barkod, ürün hakkında herhangi bir bilgi ve açıklama içermediği gibi ürünlerin referans numarası olmaktadır. Bilgisayarlara okutulan bu referans numarası ile ürünler hakkında bilgilere bilgisayarlarda açıklayıcı olarak yer verilir.

Merkezinin Brüksel’de olduğu EAN ile ABD’ de yer alan UCC örgütlerinin beraber üstlendiği EAN-UCC sistemi, ürünün tanımlanması ve hareket işlemlerini takip edecek sistemi kurarak ülkelere, kurumlara ve kişilere bilgi aktarımı esnasında hızlılık, doğruluk ve çalışma verimliliği gibi konularda kolaylık sağlamaktadır.

İstek Patent müşterilerine barkod sistemi ve barkod tescil belgesi konusunda uzman çalışanlarıyla hizmet vererek kaliteli ve uygun fiyat aralıklarını sizlere sunmaktadır.

Barkod tescil belgesi alımı için gereken evraklar:

Geçen yılki gelir tablosu (muhasebe kaşe ve imzalı) Yeni kurulan firmalar için ticaret sicil gazetesi

Noter Tasdikli Taahhütname (Firmamız tarafından doldurulacaktır)

Oda sicil kayıt sureti.(Üye olunan odadan alınacaktır, Ticaret / sanayi / esnaf)

Vekâletname (Firmamız tarafından doldurulacaktır)

Ürün barkodu nasıl oluşturulur?

Ürünlerin üzerine basılan barkod numarası 13 basamaklı olmalıdır.

Türkiye’den alınan firma numarası 9 basamaklı ise; firma numarasının sonuna 001’den başlayarak her ürün için 001, 002, 003… getirilir. Böylelikle barkod numarasının ilk 12 basamağı oluşturulur.

Barkod numarasının 13.basamağı kontrol numarasıdır ve ürün barkodunu basan makine tarafından otomatik olarak hesaplanır ve basılır. Dilerseniz kontrol basamağını www.gsl.toob.org.tr adresindeki ‘Kontrol Basamağını Hesaplama’ bölümünden hesaplayabilirsiniz.

Örnek barkod numarası: 879 674256

879: Türkiye’nin kodu (ilk 3 rakam)

674256: Firma kodu (TOBB Tarafından verilen firmaya ait kodlar)

001 – 999 (her ürüne ayrı numara yazılması gerekir)

Konuşmaya Başla
Whatsapp'dan Yazın !
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz :)