Barkod: Bilgi ve veri kaynaklarını temsil eden çeşitli karakterlerin makineler tarafınca okunarak başka bir ortama bilgiyi aktarma işlemidir.

Bu sistemin amacı ticari ve endüstriyel ortamlarda hareket gören ticari ürünler ile taşıma birimlerinin tanımlanmasını yerine getirmektir.

Barkod ticari hayata birçok kolaylık getirdiği gibi zamanında daha etkili kullanılmasını sağlamaktadır. Günümüzde barkod sistemi ürünlerin giriş ve çıkış işlemlerinin rahatlıkla takip edilmesini ve stok durumlarının takibini kolaylaştırmaktadır.

Barkod tescil belgesi almayan ülkeler ve kurumlar bu anlamda oldukça fazla sıkıntı yaşamakta ve ürünlerin kaybına herhangi bir çözüm bulamamaktadırlar. Merkezinin Brüksel’de olduğu EAN ile ABD’ de yer alan UCC örgütlerinin beraber üstlendiği EAN-UCC sistemi, ürünün tanımlanması ve hareket işlemlerini takip edecek sistemi kurarak ülkelere, kurumlara ve kişilere bilgi aktarımı esnasında hızlılık, doğruluk ve çalışma verimliliği gibi konularda kolaylık sağlamaktadır.

Ticari iş hayatında çok fazla kolaylık sağlayan barkod sistemi aynı zamanda daha güvenilir ve hatasız işlem yapma olanağını gerçekleştirmektedir.

Barkod sistemi, ticari faaliyetlerin her noktasında üreticilere, toptan ve perakende satışı yapanlara ve alıcılara büyük kolaylıklar sağlayarak çabuk işlem yapılmasına olanak sunmaktadır.

İstanbul, İzmir ve Ankara’ da faaliyet gösteren ve sektörün deneyimli kuruluşlarından olan İstek Patent, müşterilerine barkod sistem tescilinde en uygun fiyatları sağlamaktadır. Çözüm ortağınız İstek Patent’ e ulaşmak için online formumuzu doldurabilir yada irtibat telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Konuşmaya Başla
Whatsapp'dan Yazın !
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz :)