Entegre devre topografyası,  devreyi meydana getiren ve üç boyutlu dizilişi gösteren, üretim maksadıyla yapılmış ve belirli bir formda sabitlenmiş görüntüler silsilesi olup,entegre devrenin üretiminin herhangi bir diliminde yüzeyin tamamının veya bir bölümünün görüntüsüdür.

Entegre devre topografyası, marka, tasarım, faydalı model gibi yaratıcı adına tescil edilebilmektedir. Tpe tarafından gerçekleştirilen tescil işleminde devrenin yeni ve özgün olması şartı aranmaktadır.

Koruma Süresi

Entegre Devre Topografyasının kanun tarafından koyulan koruma süresi ise başlangıç tarihinden itibaren on yıl ile sınırlıdır.

İstek Patent, izlediği uygun fiyat politikası gereği, entegre devre topografyası tescil işlemlerinde müşterilerine en düşük ücret seçeneği sunmakta ve deneyimli vekil kadrosu ile işlemleri süratle sonuçlandırmaktadır.

Entegre devre tescil işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için başvuru formumuzu doldurabileceğiniz gibi, İstanbul, İzmir ve Ankara’ da faaliyet gösteren İstek Patent merkezleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Firmamız tescil sonrası adres ve unvan değişikliği, nev’i değiştirme ve birleşme talepleri, topografya devri, lisans sözleşmeleri ve rehin işlemleri gibi hizmetleri de en uygun fiyatlar ile sunmaktadır.

Entegre Devre Tescil

Entegre devre topografyası tescil işlemini üstlenen İstek Patent vekilleri gerekli başvuru evrakları ile Türk Patent Enstitüsüne müracaat eder. Tpe’ ye yapılan başvurunun kesinleşmesi için gereken bütün evrakların tamamlanmış olması gerekir. Tpe gerekli kontrolleri yaptıktan sonra evraklar tamam ise başvuru tarihini kesinleştirerek entegre devre topografyalarının korunması düzenleyen kanuna göre incelemeye alır.

Yapılan başvuruda eksik evrak olması durumunda, başvuru sahibinden iki ay içerisinde eksikliklerin giderilmesi talep edilir.

Verilen süre zarfında eksiklikler giderilirse başvuru tarihi değişmeden işlemlere devam edilir. Ancak bu sürede tamamlanması istenen eksiklikler giderilmez ise başvuru yapılmamış addedilir.

Tpe eksikliklerin giderilmesi halinde veya ilk müracaat da eksiklik bulunmaması halinde Entegre Devre Topografya tescil başvurusunu sicile kayıt ederek ilana çıkarır.

 

İstek Patent İle Entegre Devre Topografyası Tescil İşlemleri
Sektörün önde gelen kuruluşlarından olan İstek Patent, deneyimli vekilleri, düşük tescil ücretleri ile İstanbul, İzmir ve Ankara’da hizmet vermektedir. Müşteri beklentilerini çok iyi anlayan İstek Patent entegre devre tescil başvurusu ve tescil sonrası işlemleri süratle sonuçlandırmaktadır. Daha fazla bilgi için başvuru formu doldurabilir ya da bizimle irtibata geçebilirisiniz.

Konuşmaya Başla
Whatsapp'dan Yazın !
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz :)