“Bir ürünün tümü veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütünü Endüstriyel tasarım ifade eder.”

Günümüz ticari hayatında, özgün ve yeni dizaynlar geliştirilerek tüketicinin beğenisine sunulması ticari başarı elde etme noktasında tek başına yeterli olmamaktadır. Dolayısı ile ilgili ürününüzün tescil işleminin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Yapılan yatırımların, sarf edilen emeğin ve ürüne dönüşen fikrin korunmasının önemi bu noktada ortaya çıkmaktadır. Koruma ile elde edilen, haklarda sahibinin izni olmaksızın başka kişilerce ticari amaçla kullanımını engelleme hakkı, yapılan yatırımların, hem ekonomik hem de sosyal anlamda geri dönüşümü açısından oldukça önemli olmaktadır. Aksi takdirde, özgünlüğünüz ve yeniliğiniz fikir hırsızlığı, kopyalama ve taklit gibi tehditlerle karşı karşıya kalacak ve hakkın savunulması oldukça zorlaşacaktır.

 

İstek Patent ile Endüstriyel Tasarım Tescil

İstek Patent uzman kadrosu ile yoğun emekler sonucu meydana getirdiğiniz tasarım ve endüstriyel tasarımlarınıza tescil almaktadır. Firmamız uygun fiyat politikası gereği en düşük ücretler ile tescil işlemlerinizi gerçekleştiren İstek Patent, İstanbul, İzmir ve Ankara’ da hizmet vermektedir.

 

Tasarım olma kriterleri…

  • Yenilik: Dünyanın herhangi bir yerinde 1 yılı geçkin bir süredir piyasada olmaması
  • Ayırt edicilik kriteri: İki ürün yan yana konulduğunda normal bir tüketicinin iki ürünü ayırt edebilmesi.

Yukarıdaki kriterlere uyan her türlü tasarıma tescil almak mümkündür.

Konuşmaya Başla
Whatsapp'dan Yazın !
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz :)